Την τρίτη κατά σειρά

ήττα, πραγματοποίησε η ομάδα των Γυναικών μας, στο χθεσινό ματς με αντίπαλο την ομάδα του ΑΠΣ ΑΛΙΜΟΥ με 1-3 σετ.

Ήταν μία μέτρια εμφάνιση της ομάδας μας, η οποία αντιμετώπισε αρκετά μεγάλο πρόβλημα στην υποδοχή, με αποτέλεσμα την ανεπαρκή ανάπτυξη παιχνιδιού. Αυτό οδήγησε την ομάδα σε περαιτέρω λάθη και σε άλλους τομείς της τακτικής μας, καταλήγωντας σε ένα συνεχές κυνήγι του σκορ. Τα κορίτσια μας έδειξαν περισσότερο πάθος και ενθουσιασμό στο 2ο σετ, το οποίο και κερδίσαμε 27-25. Δυστυχώς όμως δεν μπορέσαμε να ανεβάσουμε την απόδοσή μας.

Είμαστε αισιόδοξοι για την συνέχεια, και ελπίζουμε να επιστρέψουμε άμεσα στις νίκες.

ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ (Χατζηαντωνίου): Σπηλιακοπούλου (α), Κυριαζοπούλου (L), Βαγγή, Μαριάτου, Τσελίκη, Μαγγίνα, Καλαφατάκη, Κουμβάκη, Κόλλια, Λεζινώ (L), Φούσκα, Καλκαβούρα, Τζοβόλου, Παπάζογλου.

Βοηθός Προπονητή: Χατζηγρηγορίου Βάλια

Έφορος: Καλαφατάκη Ρένα

Στατιστικολόγος: Αγραφιώτης Μελέτης