Νέα

Επεισοδιακό ματς για γερά νεύρα, και δεύτερη

νίκη για το Γυναικείο μας, στον εκτός έδρας αγώνα με τον ΘΡΙΑΜΒΟ με 2-3 σετ (16-25, 21-25, 25-22, 25-19, 12-15).

Όλα κυλούσαν ομαλά για τα δύο πρώτα σετ και η ομάδα μας προηγήθηκε με 0-2. Στο τρίτο σετ, λόγω της σωματικής και πνευματικής κούρασης, προσπαθώντας να κρατήσουμε την τακτική μας, σε κάποια σημεία δεν το καταφέραμε, με αποτέλεσμα να δώσουμε περιθώρια αμφισβήτησης και στην αντίπαλη ομάδα, αλλά και στους διαιτητές, οι οποίοι επικράτησαν στο 4ο σετ με τα απάνωτα λανθασμένα τους σφυρίγματα υπέρ του Θριάμβου.

Παρά την ένταση που υπήρξε, τα κορίτσια μας βρήκαν το σθένος και να πλησιάσουν στο σκορ στο 4ο σετ, αλλά και να κερδίσουν το 5ο σετ.

ΓΑΝΣ ΙΡΙΣ (Χατζηαντωνίου): Σπηλιακοπούλου (α), Κυριαζοπούλου (L), Βαγγή, Μαριάτου, Τσελίκη, Μαγγίνα, Καλαφατάκη, Κουμβάκη, Κόλλια, Λεζινώ (L), Φούσκα, Καλκαβούρα, Τζοβόλου, Παπάζογλου.

Βοηθός Προπονητή: Χατζηγρηγορίου Βάλια

Έφορος: Καλαφατάκη Ρένα

Στατιστικολόγος: Αγραφιώτης Μελέτης